sobota, 28 marca 2009

Europejski Kongres Żydów potępia wypowiedź Le Pena i żąda jego wykluczenia z europarlamentu

.
Europejski Kongres Żydów potępił Jean-Marie Le Pen, francuskiego polityka narodowego, za jego wypowiedź dotyczącą “komór gazowych” w niemieckich obozach koncentracyjnych. Kongres wezwał Parlament Unii Europejskiej do wyłączenia Le Pen z europarlamentu, w którym Le Pen zasiada z przerwami od 2002 roku.
Wypowiedź Le Pen, który podczas obrad Parlamentu w Strasburgu w ferworze dyskusji powiedział, że “komory gazowe są detalem [sprawą marginalą] historii II wojny światowej”, oburzyła środowiska żydowskie, upatrujące w tematyce komór gazowych i liczbie ofiar żydowskich główny i niepodważalny wątek oficjalnej martyrologii Holokaustu.
“Uwagi te tym bardziej zasługują na potępienie, gdyż Le Pen jako najstarszy członek parlamentu będzie przewodniczył obradom podczas następnej sesji” - stwierdza oświadczenia kongresu żydowskiego.
Prezydent Kongresu, Moshe Kantor wezwał wprost do “całkowitego zakazu” wstępu Le Pena do Parlamentu, gdyż należy przesłać całej Europie przekaz, iż “nienawiść i negowanie Holokaustu nie będzie tolerowane.”
“Wzywamy przedstawicieli europejskich do zakazu mowy nienawiści z sal Unii Europejskiej, wraz z zakazem tym, którzy taką mowę wspierają.” - powiedział Kantor.
Przywódca francuskiego Frontu Narodowegoa, 80-letni Jean-Marie Le Pen wypowiadając swą opinię - zgodną z prawdą historyczną, bo jakkolwiek by na to nie patrzeć, komory gazowe były detalem, jednym z elementów, z których składa się cała historia II wojny światowej - powtórzył jedynie to co stwierdził w 1987 roku. Wtedy to wytoczono mu proces i ukarano grzywą w wysokości 1,2 mln franków (290 tys. dolarów). Do nałożenia kolejnej kary wezwała też działająca we Francji straż politycznej poprawności, czyli tzw. Liga ds. Zwalczania Rasizmu i Antysemityzmu (LICRA), która zapowiedziała już, że zwróci się do francuskich władz, by wszczęły śledztwo. Francja, której lewicowo-syjonistyczni przedstawiciele władzy polityczno-administracyjnej walczą z wypowiedziami na temat nie do końca zbadanych detali II wojny światowej, jednocześnie zezwala, aprobuje i wspiera bluźnierczą atmosferę, w której wykpiwany jest Bóg.
W zbliżający się poniedziałek, organizacje żydowskie w Europie organizują sympozjum na temat ‘walki z rasismem, ksenofbobią i antysemityzmem”, pt “Wspólne budowanie przyszłości Europy”, które będzie odbywało się pod patronatem czeskiej prezydencji, parlamentu unijnego i komisji unijnych.
W wielu krajach Unii Europejskiej obowiązuje prawo zabraniające wypowiadania się na temat niektórych aspektów II wojny światowej, w tym tematów istnienia, funkcjonowania i przeznaczenia obiektów zwanych komorami gazowymi, a także podliczania liczby ofiar żydowskich. Osoby, które próbowały publicznie przedstawić swój punkt widzenia, przedstawiając rozbieżną z oficjalną wersją wydarzeń interpretację, skazane zostały i odbywają długoletnie wyroki więzienia. W praktyce, prawo ustanowione pod hasłem “walki z antysemityzmem”, zabrania wyrażania opinii innych niż usankcjonowane przez środowiska żydowskie.

Na podstawie EJP

Brak komentarzy: