wtorek, 10 lutego 2009

UK: Brytyjski dyplomata aresztowany za używanie “antysemickich i antyizraelskich” określeń

Wysokiej rangi brytyjski dyplomata został aresztowany za rzekome używanie “antysemickich” określeń. - podaje dziennik Daily Mail.
47-letni Rowan Laxton, pracownik Foreign Office i ekspert do spraw stosunków na Bliskim Wschodzie został aresztowany po tym, jak podczas oglądania programu telewizyjnego wykonując ćwiczenia na siłowni, miał w sposób obraźliwy wypowiedzieć się o Żydach i żołnierzach izraelskich. Zdumieni pracownicy i inne osoby ćwiczące usłyszały rzekomo słowa “Kurew**y Izraelici, kurew**y Żydzi” oraz o tym, że izraelscy żołnierze powinni “być wymazani z powierzchni ziemi”. Po złożeniu donosu na policję przez pracowników siłowni, Laxton został aresztowany za “wzniecanie nienawiści religijnej poprzez stosowanie gróźb i zachowanie”. Laxton został zwolniony po uiszczeniu kaucji. Prawo brytyjskie przewiduje do siedmiu lat pozbawienia wolności za “wzniecanie nienawiści religijnej”. Jego przełożony - minister spraw zagranicznych David Miliband jest Żydem wywodzącym się z rodziny komunistów i syjonistów.
Rowan Laxton jest szefem grupy Południowej Azji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i pracował w wielu krajach Bliskiego Wschodu oraz był ambasadorem w Afganistanie.
Laxton zaprzecza jakoby używał antyżydowskich określeń, lecz odmówił wypowiedzi na pytanie czy były one antyizraelskie.

Brak komentarzy: