piątek, 30 stycznia 2009

Prof. Finkelstein: Izrael jest państwem terrorystycznym, obłąkanym, satanistycznym

Profesor Norman Finkelstein, wykładowca renomowanych uniwersytetów, znany oponent rasistowskiej syjonistycznej polityki Izraela, ponownie skrytykował Izrael, tym razem za operację zbrojną w Strefie Gazy, nazywając Izrael “państwem terrorystycznym” oraz “państwem satanistycznym”.
Prof. Finkelstein, autor książki “Przedsiębiorstwo Holokaust” (”Holocaust Industry“) krytykującej wybrane środowiska żydowskie za wykorzystywanie tragedii Żydów podczas II Wojny Światowej i bezwzględne robienie interesów zasłaniając się pomocą dla “ocalałych z Holokaustu”, w wywiadzie telefonicznym dla tureckiego dziennika Today’s Zaman, określił Izrael jako “państwo terrorystyczne powstałe w wyniku ludobójstwa Palestyńczyków w 1948 roku”. Dziękując premierowi Turcji, Recep Tayyip Erdogan oraz Turkom za odważne wsparcie Palestyńczyków w obecnym konflikcie z Izraelem, Finkelstein nazwał Izrael “państwem satanistycznym” oraz “państwem obłąkanym”.
Profesor Norman Finkelstein jest synem Żydów z Polski - matka przeżyła niemiecki obóz w Majdanku, a ojciec w Auschwitz. W wyniku swego nieustępliwego stanowiska krytykującego Izrael, pozbawiony został m.in. prawa do stałego etatu wykładowcy uniwersyteckiego na uniwersytecie DePaul w Chicago, a w maju ubiegłego roku został aresztowany na lotnisku Ben Gurion, wydalony z Izraela z zakazem wjazdu na okres 10 lat.
W wywiadzie, prof. Finkelstein na pytanie: “Czy operacja Izraela będzie skuteczna?” odpowiedział między innymi:
- Przede wszystkim musimy używać prawidłowych określeń. Nie można mówić ani o ‘operacji’, ani o ‘wojnie’. To co się bowiem dzieje w Izrealu, to rzeź, masakra. Jeśli mamy zabitych 200-300 dzieci, to nie jest wojna. Kiedy mamy silną armię przeciwko bezbronnym ludziom, to nie jest wojna. [...] Jedna-trzecia ofiar to dzieci i to nie jest wojna - to jest po prostu masakra.
Na pytanie czy “wnuki ocalałych z Holokaustu robią dokładnie to samo co Naziści im czynili?”, prof. Finkelstein odpowiedział:
- Wydaje mi się, że Izrael, jak to wskazał jeden z komentatorów, jest w stanie szaleństwa, jest państwem obłąkanym. I musimy być uczciwi w stwierdzaniu tego. Gdy reszta świata pragnie pokoju, gdy Europa pragnie pokoju, gdy Stany Zjednoczone pragną pokoju - ten kraj pragnie jedynie wojny, wojny i wojny. W pierwszym tygodniu masakry, dochodziły z izraelskiej prasy doniesienia o tym, że Izrael nie chce wycofać swoich sił lądowych, ponieważ przygotowuje się do napaści na Iran. Potem mieliśmy doniesienia, że planuje atak na Liban. To jest kraj w stanie szaleństwa.
- Ale czy zgadza się Pan z takim określeniem?
- Proszę samemu spojrzeć na zdjęcia i samemu zdecydować. Nie będę mówił innym co mają myśleć, ale po prostu zwracam się z prośbą o spojrzenie na zdjęcia [zamieszczone na stronie prof. Finkelsteina http://www.normanfinkelstein.com/article.php?pg=11&ar=2510] i wyciągnięcie wniosków samemu.

Brak komentarzy: