sobota, 2 maja 2009

Kalifornia: Atak na profesora studiów żydowskich przyrównującego Palestyńczyków do nazistowskich ofiar żydowskich

Prof. William Robinson, wykładowca socjologii żydowskiej oraz badań globalnych na kalifornijskim uniwersytecie Santa Barbara przyrównał sytuację Palestyńczyków w Strefie Gazy do Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych podczas 2 wojny światowej, co wywołało falę protestów ze strony wpływowych i głośnych medialnie organizacji żydowskich.
Prof. Robinson wysłał emailem do około 80 swoich studentów zestaw 25 zdjęć porównujących ofiary nazistowskie oraz ofiary brutalności izraelskiej w Strefie Gazy. Zestawienie nie spodobało sie dwóm żydowskim studentom, którzy zrezygnowali z kursu oraz nagłośnili materiał.
Email prof. Robinsona nawiązuje do sytuacji Żydów w Gettcie Waszawskim i zawiera podpis “Strefa Gazy w izraelskiej Warszawie - jeden wielki obóz koncentracyjny dla Palestyńczyków. To co obserwujemy, stanowi powolny proces ludobójstwa.”
Zażalenie złożone przez żydowskich studentów i wsparte przez żydowskie organizacje, będzie rozpatrywane 15 maja br. przez akademicki komitet d/s zażaleń. Prof. Robinson ujawnił, że zatrudnił już adwokata.
50-letni prof. William I. Robinson, wykładający na uniwersytecie University of Santa Barbara od 9 lat, nazwał zażalenie i krytykę “atakiem na wolność akademicką” twierdząc, że oskarżyciele mylą pojęcia krytycyzmu z antysemityzmem.
Do nagonki na prof. Robinsona przyłączyły się oczywiście żydowskie organizacje terroru medialnego: Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) i Instytut im. Szymona Wiesenthala. Dyrektor ADL, Abraham Foxman nazwał działanie prof. Robinsona “czystym antysemityzmem”.
W obronie prof. Robinsona stanęło wiele organizacji studenckich i grup akademickich z różnych ośrodków w Stanach Zjednoczonych. Nazywają one nagonkę “klarowną próbą zlikwidowania krytyki Izraela”.

Na podstawie JewishJournal

Brak komentarzy: